Latvijas vadošais putnu gaļas ražotājs “Putnu fabrika Ķekava” ar jaunu, speciāli Zviedrijai radītu zīmolu “Grannfågel” uzsācis produktu eksportu Zviedrijas mazumtirdzniecības sektoram. “Putnu fabrika Ķekava” ražotā gaļa ir pirmā Baltijā ražotā gaļa, kas izgājusi Zviedrijas kvalitātes sertifikāciju, un tagad tā būs nopērkama arī Zviedrijas vadošo mazumtirdzniecības tīklu veikalos.

“Latvijas ražotāja vienīgā atslēga eksportam uz Zviedrijas tirgu ir izcila kvalitāte. Tādēļ esam gandarīti, ka “Ķekava” ražotā putnu gaļa ir pirmais Baltijā ražotais putnu gaļas produkts, kas ir izgājis Zviedrijas kvalitātes sertifikāciju un nonācis pie prasīgajiem zviedru pircējiem. Kopējai investīciju programmai sasniedzot jau 5,5 miljonus eiro, mūsu ražošanas modelis jau vairākus gadus ir balstīts kvalitātē ar mērķi nodrošināt visaugstvērtīgāko produktu gan vietējam tirgum, gan eksportam. Zīmola “Grannfågel” nosaukuma nozīme ir simboliska – zviedru valodā tas nozīmē “kaimiņu putns”. Gan ģeogrāfiskā, gan kvalitātes ziņā mēs patiešām esam Zviedrijas tuvākie partneri augstākās kvalitātes gaļas piegādē,” saka Andrjus Pranckevičs AS “Putnu fabrika Ķekava” valdes priekšsēdētājs.

“Zviedrijā ir daudz augstāki putnu labturības standarti un gaļas kvalitātes prasības nekā paredz ES likumdošana. Lai saņemtu atļauju eksportam mazumtirdzniecības sektorā, “Ķekava” ir izgājusi vairākkārtējas pārbaudes un nodrošinājusi pilnīgi visus Zviedrijas izvirzītos kvalitātes kritērijus. Mēs nodrošinām augstu putnu labturību, no salmonellas pilnībā brīvu produkciju un papildus tam vienīgie Baltijā spējam īstenot putnu audzēšanu bez antibiotikām,” uzsver A.Pranckevičs.

Zīmola “Grannfågel” produkcija no jūnija vidus ir nopērkama kopumā 25 tirdzniecības vietās visā valstī, tostarp tādos lielākajos Zviedrijas mazumtirdzniecības tīklos kā “ICA”, “Coop” un “Hemköp”. Sākuma periodā produkcijas eksports aptvers Stokholmas reģionu, bet jau tuvākajā laikā “Grannfågel” cāļa gaļas produkti būs nopērkami Gēteborgā, Malmo un citās lielākajās Zviedrijas pilsētās.

“Ķekava” nodrošina vairāk nekā 5% no kopējā putnu gaļas importa Zviedrijā. Kopumā “Putnu fabrika Ķekava” šajā reģionā darbojas vairāk par 10 gadiem. Ražotājs jau iepriekš ir sevi veiksmīgi apliecinājis Zviedrijas HORECA segmentā. Pirms gada “Ķekava” saņēma Zviedrijas atbildīgo iestāžu atļauju un kļuva var vienīgo gaļas importētāju Zviedrijas publiskajam sektoram, to skaitā skolām, slimnīcām un citām publiskajām iestādēm. Kopumā Zviedrijas mazumtirdzniecības tīkliem un HORECA segmentam “Ķekava” tagad ik mēnesi piegādās ap 400 000 kg produkcijas.

“Ķekava” kopējais eksporta apjoms ir 48% no saražotās produkcijas. Eksports uz Zviedrija no kopējā eksportētā apgrozījuma veido 41%.

AS “Putnu fabrika Ķekava” ir ieguvusi arī pasaulē atzītāko pārtikas kvalitātes sertifikātu BRC, kas apliecina “Ķekava” atbilstību augstiem starptautiskajiem pārtikas kvalitātes un drošības standartiem un ir būtisks uzņēmuma eksportam gan jau esošajos, gan jaunos eksporta tirgos. BRC sertifikāts ir nozīmīgs apliecinājums “Ķekava” produktu drošībai un uzticamībai. BRC (British Retail Consortium – Lielbritānijas Mazumtirdzniecības apvienība) ir vadošā pārtikas drošības un kvalitātes sertifikācijas programma pasaulē un starptautiski atzīts apliecinājums pārtikas ražotāja uzticamībai, kvalitātei un drošībai. BRC sertifikācijas programmu izveidojusi Lielbritānijas lielveikalu ķēžu apvienība (“Asda”, “Tesco” un “Sainsbury”), un pēc tās vadās liela daļa globālo mazumtirdzniecības tīklu, to skaitā “Lidl”, “Aldi”, “Metro” un citi.