Trešā daļa Ghetto Games kustībā iesaistīto jauniešu sportam velta vairāk nekā 6 stundas nedēļā, liecina “Putnu fabrika Ķekava” un “Ghetto Games” veiktā aptauja. Vienlaikus pētījums atklāj – pat vairāk nekā trešā daļa – 35% aptaujāto jauniešu ēd retāk nekā trīs reizes dienā vai atzīst, ka dara to neregulāri.

Aptauja rāda, ka jauniešu sportiskā aktivitāte ir ievērojama – 32% sporto vairāk par 6 stundām nedēļā, bet 19, 5% atzinuši, ka dara to 4 līdz 5 stundas nedēļā. Tikpat daudz (19,5%) ir to, kas fiziskām aktivitātēm velta 3 līdz 4 stundas nedēļā. Vairums aptaujāto jauniešu nodarbojas ar kādu no komandu sporta veidiem (37,7%), otrajā vietā atstājot fitnesu (14,8%), bet trešajā vietā ierindojas peldēšana (10,2%).

Neraugoties uz regulārajiem fiziskajām aktivitātēm, vairāk nekā trešā daļa jauniešu (35%) atzinuši, ka ēd retāk nekā trīs reizes dienā vai to maltītes ir neregulāras.

Uztura speciāliste Lizete Puga norāda: “Cilvēka būtība ir atrasties kustībā, tāpēc priecē jauniešu aktivitāte. Taču paralēli kustībām vēl jo svarīgāka ir uzturvielām bagāta maltīte un regulāras ēdienreizes. Pie fiziskas slodzes vienas no svarīgākajām uzturvielām ir olbaltumvielas. Vērtīgākie olbaltumvielas saturošie produkti ir liesa gaļa, piemēram, vistas gaļa, zivis, olas, siers, vājpiena produkti, pākšaugi, arī rieksti. Tie nodrošina organisma atjaunošanos, aizsargfunkciju un ir plastiskais materiāls visai dzīvei. Svarīgs ir gan olbaltumvielu daudzums, ko ikdienā uzņemam, gan arī to avoti. Ēdiena pagatavošanas veidam un ēšanas ieradumiem arī ir būtiska ietekme uz maltītes uzturvērtību.”

Pētījums atklāj arī kādu pozitīvu tendenci – gandrīz puse (46,6%) aptaujāto norādījuši, ka vēlētos ēst veselīgāk un 18,8% jauniešu atzinuši, ka labprāt mēģinātu ieturēt regulārākas maltītes. Turklāt ir jaunieši (28%), kas ievēro regularitāti, ieturot 4 vai pat vairāk ēdienreizes dienā. Savukārt trešdaļa jauniešu ikdienā ēdienu gatavo sev paši.

“Mēs, Ķekava, enerģijai nepieciešamās olbaltumvielas aicinām uzņemt dabiski, ar kvalitatīvu pārtiku un regulārām ēdienreizēm. Vistas gaļa ir dabisks proteīna avots, kas ir vitāli nepieciešama augšanai, attīstībai un enerģijai jauniem, sportiskiem cilvēkiem. Tādēļ jau vairākus gadus “Putnu fabrika Ķekava” iesaistās valsts mēroga sporta notikumos, atbalsta Latvijas jaunos sporta talantus un piedalās sporta pasākumu programmās, kas vairo bērnu un jauniešu izpratni par aktīvu un veselīgu ikdienu. Pētījums rāda, ka vēlme ēst veselīgi un regulāri jauniešiem ir, nepieciešams šo vēlmi nostiprināt kā apņemšanos,” saka AS “Putnu fabrika Ķekava” valdes priekšsēdētājs Andrjus Pranckevičs.

*Aptauja par jauniešu ikdienas ēšanas paradumiem veikta starp “Ghetto Games” kustības dalībniekiem un tajā piedalījās 277 respondenti. Respondentu vidējais vecums 17,8 gadi.