Izvēršot darbību Baltijas tirgū, Latvijas vadošais putnu gaļa ražotājs AS “Putnu fabrika Ķekava” atklājis pirmo uzņēmuma veikalu Lietuvā. Jaunatklātais veikals atrodas Benedikto gardēžu tirgū Viļnā, un tas ir “Ķekava” pirmais veikals ārpus Latvijas.

“Ķekava” firmas veikali ir veids, kā mēs varam būt vistuvāk savam pircējam gan vietējā tirgū, gan ārvalstīs, un mums ir liels prieks, ka esam uzsākuši veikalu tīkla attīstību arī ārpus Latvijas. Lietuvas tirgū “Ķekava” ražotā produkcija ir pieejama kopš pērnā gada rudens, un īsā laikā tā ir guvusi augstu pircēju novērtējumu. Konkurence ar vietējiem ražotājiem ir sīva, bet “Ķekava” priekšrocība ir kvalitāte. Lietuvā piedāvājam vistas gaļu ar marķējumu “Audzēts bez antibiotikām”, kas no Lietuvas vietējo ražotāju produkcijas atšķiras ar paaugstinātu gaļas kvalitāti un mūsu unikālo ražošanas pieeju, kas nodrošina putniem sevišķi augstu labturību un pasargā tos no saslimšanas,” saka Andrjus Pranckevičs, AS “Putnu fabrika Ķekava” valdes priekšsēdētājs.

“Ķekava” firmas veikals Benedikto gardēžu tirgū Viļnāir uzņēmuma pirmais veikals ārpus Latvijas. Tas piedāvā vairāk nekā 20 dažādu produktus gan svaigās gaļas, gan marināžu, gan gatavo produktu kategorijās. Kopumā “Ķekava” veikalu tīklā ir 21 veikals.

“Ķekava” ir pirmais un pašlaik vienīgais gaļas ražotājs Baltijā un viens no nedaudziem Eiropā, kurš ieviesis ražošanu bez antibiotikām, ko pircējam apliecina marķējums “Audzēts bez antibiotikām”. Šobrīd antibiotiku patēriņš “Ķekavā” ir viens no viszemākajiem Eiropas Savienībā un vienā līmenī ar tādiem bezantibiotiku ražošanas līderiem kā Norvēģija, Islande un Zviedrija. Augstā labturība ir priekšnosacījums, kas ļauj uzņēmuma pasargāt putnus no saslimšanas un nodrošināt īpaši kvalitatīvu gaļu.

Pašlaik “Ķekava” svaigā vistas gaļa ar marķējumu “Audzēts bez antibiotikām” ir pieejama Latvijas un Lietuvas tirgū, bet drīzumā plānots uzsākt produkcijas eksportu arī uz Igauniju. “Ķekava” turpina aktīvu darbu arī eksporta izvēršanai Skandināvijā, kas ir viens no uzņēmuma galvenajiem eksporta tirgiem.

Pašlaik “Ķekava” eksportē 40% no saražotās produkcijas apjoma. “Ķekava” mērķis ir kāpināt eksporta apjomu par vidēji 10% ik gadu. Uzņēmuma galvenie mērķa tirgi ir Baltija un Skandināvija,jo īpaši Zviedrija, kā arī Rietumeiropa. Pirms diviem gadiem uzņēmums uzsāka Āziju tirgus apgūšanu un pašlaik eksportē produkciju uz Ķīnu un Vjetnamu, un drīzumā plāno uzsākt eksportu arī uz Japānu. Aktuāls eksporta tirgus ir arī NVS valstis: Ukraina, Baltkrievija, Uzbekistāna, Kazahstāna, Armēnija.