Par 11,6% jeb 7,2 miljoniem eiro audzis Latvijas vadošā putnu gaļas ražotāja AS “Putnu fabrika Ķekava” apgrozījums, sasniedzot 69, 3 miljonus eiro, liecina auditoru apstiprinātais uzņēmuma pārskats par 2017./18. finanšu gadu. “Ķekava” neto peļņa pārskata periodā sasniegusi 2,1 miljonus eiro.

Apgrozījuma pieaugumu galvenokārt nodrošinājusi saražotās produkcijas apjoma un ražošanas kapacitātes palielināšana, kā arī eksporta attīstība esošajos un jaunos tirgos.

“Pircēji arvien vairāk pievērš uzmanību ne tikai gaļas izcelsmei, bet arī putnu labturībai. Līdz ar to aug ražotāju atbildība un attiecīgi būtiski pieaug produktu kvalitāte. Pēdējo divu gadu laikā “Ķekava” investējusi 4,2 miljonus kvalitātes paaugstināšanas pasākumos un ražošanas infrastruktūrā, kā arī pirmie Baltijā esam ieviesuši ražošanas modeli, kas ļauj izaudzēt veselīgus putnus un piedāvāt pircējam produktu ar marķējumu “Audzēts bez antibiotikām”. Esmu patiešām lepns, ka investīciju un darba rezultātā veiksmīgs gads bijis visiem Linas Agro uzņēmumiem Latvijā un īpaši esmu gandarīts par Ķekava finanšu sniegumu. Uzņēmums ir kļuvis par kvalitātes orientieri gan pircējiem, gan tirgum kopumā,” stāsta Andrjus Pranckevičs, AS “Putnu fabrika Ķekava” valdes priekšsēdētājs.

Augošais pircēju pieprasījums pēc kvalitatīvas putnu gaļas ļāvis “Putnu fabrika Ķekava” šajā finanšu gadā palielināt savas produkcijas pārdošanu Lietuvā un Igaunijā, tādejādi stiprinot ražotāja vadošās pozīcijas Baltijā. Savukārt 2018. gada jūnijā, ar speciāli Zviedrijai radītu zīmolu “Grannfågel”, uzņēmums uzsāka produktu eksportu Zviedrijas mazumtirdzniecības sektoram.

Šogad uzņēmums paplašinājis “Audzēts bez antibiotikām” produktu sortimentu, piedzīvojot tirdzniecībā augstākās kvalitātes svaigas gaļas produktus, šopavasar iepazīstinot tirgu ar putnu gaļas grila marinādēm, kā arī tikko laists klajā rudens sezonas jaunums – īpaši kvalitatīvas putnu gaļas marinādes cepammaisā.

“Putnu fabrika Ķekava” ir daļa no LINAS AGROGROUP Latvijas uzņēmumiem, kurā ietilpst AS “Putnu fabrika Ķekava”, SIA “Lielzeltiņi”, SIA “Brioleks”, SIA “Cerova” un SIA “PFK Trader”. Visi grupas uzņēmumi tiek mērķtiecīgi un stratēģiski attīstīti, lai nodrošinātu pilna cikla ražošanu Latvijā.