Izvēršot eksportu un stiprinot konkurētspēju Eiropā, un jo īpaši Ziemeļeiropā, vadošais putnu gaļas ražotājs AS “Putnu fabrika Ķekava” šonedēļ piedalījies vienā no lielākajām starptautiskajām pārtikas izstādēm “Anuga”.

“Eksporta produkti veido turpat 50% no kopējā “Ķekava” saražotās produkcijas apjoma. Pieaugot starptautiskajām kvalitātes prasībām, “Ķekava” paaugstinātās kvalitātes putnu gaļa gūst aizvien lielāku novērtējumu Eiropas Savienības tirgū un īpaši Ziemeļeiropā, ko apliecina gan stabils eksporta pieaugums ik gadu ap 10% apmērā, gan pieaugoša interese no ārvalstu partneriem par “Ķekava” vistas gaļu, kas audzēta bez antibiotikām. Šogad atkārtoti ieguvām starptautiskā kvalitātes sertifikāta BRC augstāko “A” līmeni, ar ko ļoti lepojamies. Tas iespējams, pateicoties pastāvīgām investīcijām kvalitātē un paver mums vēl plašāku eksporta potenciālu prasīgajā ES tirgū,” norāda Andrjus Pranckevičs, AS “Putnu fabrika Ķekava” valdes priekšsēdētājs.

Starptautiskajā izstādē “Anuga” “Ķekava” piedalās jau ilgstoši. Tā uzņēmumam ir iespēja iepazīt jaunākās tendences nozarē, tikties ar klientiem un prezentēt jaunākos eksporta produktus. Izstāde Ķelnē ik gadu pulcē vairāk nekā tūkstošiem pārtikas nozares dalībnieku un simtiem tūkstošu apmeklētāju. Šogad “Ķekava” izstādē prezentē sava eksporta zīmola “Top Choice Poultry” jaunumus, kas piedāvā gan svaigu, gan saldētu vistas gaļu.

Nostiprinoties starp Eiropas gaļas kvalitātes līderiem, 2019.gadā “Ķekava” atkārtoti ieguva pasaulē atzītākā pārtikas kvalitātes sertifikāta BRC (British Retail Consorcium – Lielbritānijas Mazumtirdzniecības apvienība) augstāko “A” novērtējumu, kas apliecina uzņēmuma atbilstību augstiem starptautiskajiem pārtikas kvalitātes un drošības standartiem. BRC ir vadošā pārtikas drošības un kvalitātes sertifikācijas programma pasaulē un starptautiski atzīts apliecinājums pārtikas ražotāja uzticamībai, kvalitātei un drošībai. BRC sertifikācijas programmu izveidojusi Lielbritānijas lielveikalu ķēžu apvienība (“Asda”, “Tesco” un “Sainsbury”), un pēc tās vadās liela daļa globālo mazumtirdzniecības tīklu.