Veicinot veselīgu, aktīvu un sportisku ikdienu, AS “Putnu fabrika Ķekava” kopā ar zīmola vēstnesi svarcēlāju Rebeku Kohu iesaka pašas sportistes pārbaudītus padomus ikdienas aktivitātēm un uzturam.
Lai veicinātu fiziskās aktivitātes un palīdzētu vairot izpratni par veselīgu ikdienu jauniešu vidū, “Putnu fabrika Ķekava” sadarbojas ar zīmola vēstnesi Rebeku Kohu un Latvijas vērienīgāko jauniešu ielu sporta un kultūras kustību “Ghetto Games”. Savos ikdienas ieradumos un ēdienkartē, kas R.Kohai palīdz veiksmīgi uzturēt nepieciešamo fizisko formu un iedvesmo sasniegumiem, svarcēlāja labprāt dalījās arī ar “Ghetto Games” festivāla apmeklētājiem.
Aktivitātes sākt pakāpeniski
Rebeka Koha, pirmkārt, aicina katru dienu atrast laiku fiziskām aktivitātēm un savu treniņu programmu sākt ar samērīgu treniņu intensitāti. “Sākumā fiziskās aktivitātēs ikdienā jāiekļauj palēnām. Uz treniņiem jādodas ne biežāk kā trīs līdz četras reizes nedēļā, jo ķermenim ir jāpierod pie jaunas slodzes. Katra cilvēka organisms uz pārmaiņām var reaģēt atšķirīgi – kādam tas piemērosies ātrāk, kādam lēnāk. Reizēm treniņi var radīt papildu nogurumu vai muskuļu sāpes, tādēļ jo īpaši svarīgi tos uzsākt pakāpeniski,” skaidro sportiste.
Pašu sportisti ikdienā motivē ticība saviem spēkiem un mērķim, kas neļauj pagurt un liek saņemties treniņam arī tad, kad īpaši negribas, vai tik karstā laikā kā šovasar.
Mugura un vēdera muskuļi – balsts ķermenim
Lai kādu sporta veidu, vai fiziskās aktivitātes cilvēki izvēlētos, AS “Putnu fabrika Ķekava” zīmola vēstnese aicina vienmēr atcerēties par vingrinājumiem muguras un vēdera muskulatūras stiprināšanai, kas ir ķermeņa galvenais atbalsts, īpaši, spēka vingrinājumos un svaru celšanā. Šo muskuļu grupu trenēšana ir arī viņas ikdienas treniņu programmā. Tāpat ikdienas treniņu programmā svarcēlāja visiem iesaka iekļaut pietupienus, kas trenē gan kāju, gan sēžas muskuļus. Ikdienas treniņos Rebekai pašai tuvākais ir grūšanas vingrinājums un izklupieni “šķērē”.
Atšķirīgi vingrinājumi un svari
Pašas R.Kohas treniņu programmā katru treniņu ir iekļauti citādāki vingrinājumi, un atšķiras arī tas, cik reizes un cik smagus svarus sportiste ceļ. “Manā treniņā ir vidēji 6-7 vingrinājumi un lielāka daļa no tiem ir tieši ar stieni, galveno uzmanību veltot sacensībās iekļautajai raušanai un grūšanai. No rīta treniņā uzmanība tiek veltīta raušanai, ietverot dažādus papildus vingrinājumus, savukārt vakarā – grūšanai. Vingrinājumi tiek izpildīti apmēram 8 piegājienos: sākumā ir pa trim reizēm, pēc tam pa divām un vienai,” stasta R.Koha.
Sportiste ir aprēķinājusi, ka svarcēlāju mēnesī un pat nedēļā paceltā svara apjoms ir mērāms tonnās!
Ēdienkartē daudzveidība un kvalitatīva gaļa
Svarcēlāja savu ēdienkarti veido, rūpējoties par tās daudzveidību un tās dažādošanai eksperimentē gan ar atšķirīgiem pagatavošanas veidiem, gan izmanto dažādus produktus. “Manā ēdienkartē svarīga ir gaļa, ko regulāri mainu, lai neapniktu. Priekšroku dodu vistas un liellopa gaļai,” stāsta sportiste. Trīs līdz četras reizes nedēļā Rebekas maltītē ir vistas gaļa, turklāt, viņa īpašu vērību pievērš gaļas kvalitātei un tam, vai dzīvnieks ir audzēts bez antibiotikām. “Pērkot gaļu, ir svarīgi zināt, kā dzīvnieks ir audzēts,” norāda Rebeka. Sportistei ir svarīgi, lai gaļa būtu paaugstinātā kvalitātē un ar skaidru norādi uz iepakojuma – “Audzēts bez antibiotikām”.
Sekojot pieaugošajām iedzīvotāju kvalitātes prasībām pret gaļu, “Ķekava” ir pirmais gaļas ražotājs Baltijā un viens no nedaudziem Eiropā, kurš ieviesis ražošanas modeli, kas ļauj izaudzēt putnus veselīgi, bez slimošanas, tādejādi izvairoties no antibiotiku lietošanas, un pērn sāka piedāvāt gaļu paaugstinātā kvalitātē ar marķējumu “Audzēts bez antibiotikām”. “Putnu fabrika Ķekava” antibiotiku patēriņš ir viens no viszemākajiem Eiropas Savienībā un vienā līmenī ar tādiem kvalitātes līderiem kā Norvēģija, Islande un Zviedrija.