Latvijā vadošais putnu gaļas ražotājs AS “Putnu fabrika Ķekava” (PF “Ķekava”) ir pirmais gaļas lielražotājs, kas sācis ražot paaugstinātas kvalitātes gaļu ar atzīmi “Audzēts bez antibiotikām”. Jau šobrīd PF “Ķekava” cālis ar norādi “Audzēts bez antibiotikām” ir nopērkams visos veikalos “Maxima” Latvijā. Pakāpeniski PF “Ķekava” produkti ar jauno marķējumu būs pieejami arī citos veikalos.

Marķējums “Audzēts bez antibiotikām” apliecina, ka vistas ir audzētas īpašos labturības apstākļos, ir augušas veselīgas un tām ne reizi nav bijusi saskarsme ar zālēm, to skaitā, antibiotikām. Šobrīd norāde redzama uz “Putnu fabrika Ķekava” svaigās gaļas.

“Pateicoties 3 miljonu eiro investīcijām biodrošībā, putnu labturībā un kvalitātes vadībā, mēs esam gājuši soli tālāk par citiem gaļas ražotājiem, nodrošinot iedzīvotājiem īpaši drošu un augstvērtīgu vistas gaļu. Stingrā biodrošība, ko esam panākuši PF “Ķekava” ražotnē, līdz minimumam samazina putnu saslimstību, putni izaug īpaši veselīgi un bez veterināro ārstniecības zāļu, to skaitā antibiotiku, lietošanas nepieciešamības. Esam patiesi priecīgi piedāvāt Latvijas iedzīvotājiem sevišķi kvalitatīvu produktu,” stāsta AS “Putnu fabrika Ķekava” valdes priekšsēdētājs Andrius Pranckevičius.

Putnu audzēšana bez antibiotiku klātbūtnes ir garants ne tikai produkta papildus drošībai, bet arī ilgtspējīgai apkārtējai videi. Pieaugot antibiotiku rezistences izplatībai, daļēja vai pilnīga atteikšanās no antibiotiku izmantošanas kā cilvēku, tā veterinārajā medicīnā ir viena no aktuālākajam pasaules tendencēm.

“PF Ķekava” ir saņēmusi ISO 22000:2006 sertifikātu, kas apliecina, ka produkti tiek sistemātiski izvērtēti no pārtikas nekaitīguma viedokļa – sākot no izejvielu un iepakojuma piegādātājiem, ražošanas procesa kontroles un izsekojamības. 2016. gadā uzņēmums saņēma pasaulē atzītāko pārtikas kvalitātes sertifikātu BRC (British Retail Consorcium – Lielbritānijas Mazumtirdzniecības apvienība), kas apliecina pārtikas ražotāja uzticamību, kvalitāti un drošību starptautiskajā tirgū.

PF “Ķekava” svaigā vistas gaļa ir arī pirmais putnu gaļas segmenta produkts Latvijā, kam piešķirta Nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas norāde “Kvalitatīvs produkts” jeb “Zaļā karotīte”, kas apliecina, ka PF “Ķekava” svaigās gaļas produkcija tiek ražota Latvijā, izmantojot vietējās izejvielas, un atbilst paaugstinātas kvalitātes standartiem.