Novērtējot uzņēmuma augstos sasniegumus putnu labturībā un putnu audzēšanā bez antibiotikām, putnu gaļas ražotājs AS “Putnu fabrika Ķekava” kļuvis par pasaules lielākā selekcionāra “Aviagen” izcilības kluba biedru.

“Aviagen” ir viens no vadošajiem mājputnu selekcionāriem pasaulē, kas nodrošina ātraudzīgās putnu šķirnes un sadarbojas ar audzētājiem vairāk nekā 100 valstīs. “Aviagen Ross 400” klubs apvieno labākos “Ross” škirnes putnu audzētājus visā pasaulē. Kluba dalībnieki tiek vērtēti atbilstoši Eiropas Ražošanas efektivitātes faktoram (EPEF), īpašu uzmanību pievēršot produktivitātes efektivitātei, to skaitā putnu labturībai, dzīves apstākļu kvalitātei un putnu šķirnes augšanai. Klubā tiek uzņemti tikai tie putnu audzētāji, kuru efektivitāte sasniedz 400 un vairāk EPEF punktus. “Ķekava” novērtēta ar 408 līdz 412 punktiem, kas ir izcils rādītājs.

“Iekļūšana “Aviagen Ross 400” biedru vidū mums ir patiess pagodinājums un apliecinājums tam, ka esam paveikuši maksimālo mūsu putnu labturības labā. Kvalitātes prasības tirgū tikai pieaug, tādēļ mūsu izstrādātā pieeja – audzēt vistas īpaši atbildīgi, veselīgi un bez antibiotikām – gūst aizvien lielāku interesi un novērtējumu ārpus Latvijas robežām. Esam lepni, ka “Ķekava” putnu labturības standarti šobrīd ne tikai pārsniedz vietējās un ES likumdošanas prasības, bet ir vienā līmenī ar pasaules labākajiem ražotājiem, kas ir kvalitātes apliecinājums gan mūsu pircējiem, gan partneriem,” saka Sauļus Petkevičs (Saulius Petkevičius), AS “Putnu fabrika Ķekava” valdes loceklis.

“Katrai putnu šķirnei ir savi ideālie augšanas nosacījumi, un mūsu mērķis ir nodrošināt, lai putni tādus saņem. Likumdošana Skandināvijā ir daudz stingrāka nekā citās ES valstīs. Mēs neizmantojam antibiotikas, jo uzskatām, ka tās neiederas mūsu biznesā un var negatīvi ietekmēt arī mūsu produktu patērētājus. “Ķekava”, uzsākot līdzīgu ceļu, ir apliecinājusi izcilus rezultātus “Ross” škirnes putnu audzēšanā,” saka Hannu Tiuttu, “Aviagen SweChick” (Zviedrija) tehniskais un tirdzniecības vadītājs.

Tieši Skandināvija ir “Ķekava”galvenais eksporta tirgus. Augstā labturība ir priekšnosacījums, kas ļauj ražotājam pasargāt putnu no saslimšanas un nodrošināt īpaši kvalitatīvu gaļu gan vietējam tirgum, gan eksportam. Šobrīd antibiotiku patēriņš “Putnu fabrikā Ķekava” ir viens no viszemākajiem Eiropas Savienībā un vienā līmenī ar tādiem līderiem kā Norvēģija, Islande un Zviedrija. “Ķekava” ir pirmais un pašlaik vienīgais gaļas ražotājs Baltijā un viens no nedaudziem Eiropā, kurš ieviesis šādu ražošanas pieeju. Pircējam toapliecina marķējums “Audzēts bez antibiotikām”.